سئو حرفه ای

بهینه سازی سایت چیست؟

What is site optimization

 

 

بهینه سازی سایت چیست ؟

 

چکیده مطالب :

 

اگر در حال خواندن این مقاله هستید به احتمال خیلی خیلی زیاد شما دارای یک سایت هستید و می خواهید بدانید این موضوع داغی که همه درباره آن صحبت می کنند از کجا شروع می شود ؟ برای انجام آن چه کارهایی باید انجام بدهید . آیا خودتان از عهده آن بر می آیید یا نه ؟ خوب بگذارید همینجا خیالیتان را راحت کنم و یک قول به شما بدهم با خواندن دقیق مطالبی که به شما گفته میشود و اجرای مو به موی آنها نتایج خیلی خوبی را کسب خواهید کرد. مانند همیشه با سپند وب همراه باشید.

 

 

راستش را بخواهید من هم مثل شما هستم می خواهم همه مطالبی که یاد میگیرم کاملا عملی باشد و حوصله تئوری را ندارم ، اما برای مطالب تخصصی هم ناچار به گفتن بعضی مطالب تئوری هستیم تا شما از ابتدا مطالب را خوب یاد بگیرید . سئو حرفه ای را با ما یاد بگیرید.

 

 

بگذارید شروع کنیم : 

 

 

در عصر اطلاعات چیزی که از همه بیشتر ارزش دارد چیست ؟ اطلاعات درست حدس زدید . خوب این اطلاعات اکنون به وفور کجا قرار دارد و همه به آن راحت دسترسی دارند ؟ بله باز هم حق با شماست در دنیای آنلاین و مهمترین قسمت دنیای آنلاین خودش از واحدهایی ساخته شده است به نام سایت . 

 

ببینید :

 

خوب حالا یک موضوع دیگر ، شما سایت ما را از کجا پیدا کردید که اکنون درحال خواندن این مقاله هستید ؟ بگذارید این بار خودم حدس بزنم ، گوگل . خوب گوگل چیست ؟ یک موتور جستجوی برای کمک به کاربران آنلاین همه سایت ها تا به راحتی و با کیفیت هرچه تمام تر به ناب ترین اطلاعات که همواره درحال تغیر هستند دسترسی داشته باشند . 

 

 

 

 

البته باید این را بدانید گوگل اولین موتور جستجوی جهان نبود ولی اکنون بهترین است و بیش از 90 درصد بازار موتورهای جستجو در دست گوگل است . میدانید چرا بهترین ؟ چون در سریع ترین زمان ممکن بهترین و بیشترین اطلاعات موجود در سایت ها را برسی کرده و درکسری از ثانیه دراختیار کاربران دنیای آنلاین قرار می دهد . خوب متوجه شدیم گوگل اکنون درواقع داور دنیای آنلاین و سایت ها شده است و این برای شما که سایت دارید به احتمال خیلی زیاد اهمیت دوچندانی پیدا میکند چون اگر سایت خوبی داشته باشید گوگل در موضوعی که سایت شما درباره آن است شما را به کاربران نشان خواهد داد و شما را درصفحه اول نتایج موضوعی که کاربران آن را جستجو می کنند می آورد و اگر خیلی خیلی خوب باشید باتوجه به رقابت شما را ممکن است درنتیجه اول یا همان رتبه یک نشان خواهد داد .

 

 

 

 

نکته مهم : 

 

به موضوع این مقاله لطفا یک بار دیگر نگاه کنید. اکثر افراد به اشتباه فکر می کنند اگر در یک کلمه کلیدی رتبه خوبی داشته باشند ، سایت بهینه سازی شده ای برای موتورهای جستجو دارند . اما در این صورت در واقع یک کلمه کلیدی از مطالب سایت شما بهینه سازی شده است و این کلمه کلیدی می تواند در یک صفحه باشد و یا در قسمت مقالات باشد . سایت های معتبری برای کمک به شما در بهینه سازی وبسایت وجود دارد که کمک بسیار زیادی در این زمینه به شما خواهد کرد . سایت های معتبری مثل https://moz.com  و همچنین https://ahrefs.com  که دارای خدمات رایگان و غیر رایگان هستند ولی شاید بدون دانستن اصول سئو و بهینه سازی سایت برای شما استفاده کردن از آنها سخت باشد چون در ابتدا اطلاعات شما در این زمینه اندک است . 

 

 

 

 

چگونه سرچ گوگل  کار می کند ؟

 

هنگامی که شما در کامپیوتر خود نشسته و جستجوی گوگل را انجام می دهید، تقریبا بلافاصله لیستی از نتایج را از سراسر وب ارائه می کنید. چگونه گوگل صفحات وب را مطابق با درخواست شما پیدا می کند و نظم نتایج جستجو را تعیین می کند؟

 

 هنگامی که شما یک جستجوی گوگل  انجام می دهید، برنامه های گوگل، شاخص  را بررسی می کنند تا نتایج مربوط به جستجو را به شما نشان دهند .

 

 

 

سه فرآیند کلیدی در ارائه نتایج جستجو به شما عبارتند از:

خزیدن: آیا گوگل در مورد سایت شما می داند؟ آیا می تواند آن را پیدا کند؟

 

خزیدن :

خزیدن فرآیندی است که توسط ربات گوگل صفحات جدید و به روز شده را به فهرست گوگل اضافه می کند.

 

گوگل از یک مجموعه عظیم رایانه ها برای جمع آوری میلیونر صفحات وب استفاده می کند (یا “خزنده”). برنامه ای که این کار را انجام می دهد، گوگل بات نامیده می شود (همچنین به عنوان یک ربات، ربات یا عنکبوت شناخته می شود). ربات گوگل از یک فرآیند الگوریتمی استفاده می کند: برنامه های کامپیوتری تعیین می کند کدام سایت ها برای خزیدن، چه میزان و چه تعداد صفحاتی را از هر سایت دریافت کنند.

 

 

 

روند خزنده گوگل با لیستی از URL های صفحه وب تولید شده از فرایندهای خزیدن قبلی شروع می شود و داده های نقشه سایت توسط مدیران وب افزوده شده است. همانطور که ربات گوگل از هر یک از این وبسایت ها بازدید می کند، پیوندهای مربوط به هر صفحه را شناسایی می کند و آنها را به لیست صفحات خود برای خزیدن می افزاید. سایت های جدید، تغییرات در سایت های موجود و لینک های مرده ذکر شده و مورد استفاده برای به روز رسانی و ایندکس کردن شاخص گوگل است.

 

 

نمایه سازی: آیا گوگل می تواند سایت شما را فهرست نماید؟

 

 

نمایه سازی یا ایندکس کردن 

 

ربات گوگل هر صفحه  را که ایجاد می شود را پردازش می کند تا یک کامپایل عظیم از تمام کلمات و مکان صفحات انها را در ثبت کند . علاوه بر این،  اطلاعاتی را که در برچسب ها و ویژگی های محتوای کلیدی مانند برچسب های عنوان و ویژگی های آلت موجود است، پردازش می شود. ربات گوگل می تواند انواع بسیاری از محتوا را پردازش کند. به عنوان مثال، نمی تواند محتوای برخی از فایلهای رسانه غنی یا صفحات پویا را پردازش کند . 

 

 

 

خدمت: آیا سایت محتوای مفید و مفیدی دارد که مربوط به جستجوی کاربر است؟

 

 

ارائه نتایج یا خدمت 

 

هنگامی که یک کاربر وارد پرس و جو می شود، ماشین های جستجو شاخص را برای تطبیق صفحات جستجو می کنند و نتایج  را تاییدمی کنند که بیشتر مربوط به کاربر است. ارتباط توسط بیش از 200 عامل تعیین می شود، یکی از آنها رتبه پیج رنک برای یک صفحه داده شده است. پیج رنک اندازه گیری اهمیت یک صفحه بر اساس لینک های دریافتی از صفحات دیگر است. به عبارت ساده، هر پیوند به یک صفحه در سایت شما از یک سایت دیگر به رتبه بندی سایت شما افزوده می شود. تمام پیوندها به هم مرتبط نیستند.گوگل به شدت تلاش می کند تا تجربه ی کاربر را با شناسایی لینک های اسپم و سایر شیوه هایی که تاثیر منفی بر نتایج جستجو تاثیر می گذارد، بهبود بخشد. بهترین نوع پیوندها آنهایی هستند که بر اساس کیفیت محتوای شما ارائه می شوند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *