سئو چیست؟ – در کمتر از 3 دقیقه با سئو آشنا شوید!

0

 

سئو چیست؟

 

بهبود سئو سایت

 

 

سئو چیست ؟ : کلمه سئو که در ترجمه به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجو است، به معنای افزایش ترافیک سایت به صورتی طبیعی و البته کاربردی می‌باشد.

کرالر ها یا همان خزنده‌ها در موتورهای جستجوگر مانند گوگل، یاهو و بینگ در میان سیل عظیم اطلاعات به دنبال یافتن نزدیک‌ترین و مرتبط‌ترین اطلاعات هستند.

  1. شما با فراهم کردن محتوا و اطلاعات مرتبط با کسب و کار خود، باعث ایجاد ترافیکی طبیعی و البته رایگان به سایت خود می‌شوید. اما سئو، روندی از اجرای تکنیک‌های متفاوت است. الگوریتم‌های متفاوتی مد نظر این موتورهای جستجوگر هستند، بنابراین شما هنگام پیاده سازی تکنیک‌های سئو باید بسیار دقیق بوده و مهم ترین آنها را مد نظر قرار دهید.

اما قبل از بررسی تکنیک‌های سئو، به چند نکته اساسی در این رابطه توجه کنید:

  • کیفیت ترافیک: شما می‌توانید کلیک های بی شماری را به سایت خود هدایت کنید اما تصور کنید شخصی در جستجوی اطلاعاتی درباره لپ‌تاپ است و سایت شما سایتی در حوزه محصولات کشاورزی است. اگر سایت شما در نتایج جستجوی این فرد بیاید و کلیک بخورد، این ترافیکی بی کیفیت است. شما باید سئو خود را به گونه‌ای اعمال کنید که هر کلیک دقیقا برای دریافت اطلاعات موجود در سایتتان ایجاد شده باشد.
  • حجم ترافیک: زمانی که کلیک‌های مرتبط با محتوای موجود در سایت خود را دریافت کردید، حجم ترافیک طبیعی و البته رایگان سایت شما افزایش می‌یابد.

سئو چگونه کار می‌کند؟

 

همانطور که قبلا اشاره کردیم، موتورهای جستجو در هر لحظه به دنبال یافتن مرتبط ترین نتایج هستند. برای شروع انتخاب دامین مناسب و مرتبط با تجارت شما، قدم اول محسوب می‌شود. مثلا اگر تجارتی در حوزه پوشاک دارید، بهتر است دامین شما شامل کلمه کلیدی در این حوزه باشد، مانند پوشاک، مد، استایل و غیره.

تناسب ترتیب دسته بندی کلمات کلیدی در URL نکته‌ی دیگری است که برای موتورهای جستجوگر بسیار حائز اهمیت است. برای مثال:

https://www.digistyle.com/women-shoes  در این URL ترتیب دسته بندی ها به درستی چیده شده است. حال اگر به جای کلمات کفش زنانه تعدادی عدد نمایش داده بشود، این URL  برای موتورهای جستجوگر قابل رهگیری نخواهد بود و متعاقبا جزو نتایج اولیه نمایش داده نخواهد شد.

 

محتوا و اهمیت کلمات کلیدی

سایت شما تا زمانی که محتوایی مفید فراهم نکند، هنوز یک سایت نیست!

شاید این ادعا جسورانه به نظر برسد اما الگوریتم‌های موتورهای جستجوگر همواره محتوای مرتبط و سئو شده را به فاکتورهای دیگر ارجحیت می‌دهند. اما چگونه می‌توان محتوایی کاربردی تولید و فراهم کرد؟

یکی از بهترین تکنیک‌ها تصور کردن خواسته‌ها و جستجوهای احتمالی مخاطبان احتمالی شماست. سوال و یا درخواست احتمالی آنها را تصور کنید و بر این اساس کلمات کلیدی محتوای خود را بچینید.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب، یکی از اساسی‌ترین قدم‌ها در راستای پیاده سازی تکنیک‌های سئو می‌باشد. پیوسته کلمات کلیدی خود را به روز کنید و نتایج به دست آمده از جستجوی این کلمات را، با استفاده از ابزارهای آنالیزگر مانند گوگل آنالتیک بررسی کنید.

لینک سازی

از نگاه موتورهای جستجوگر تا زمانی که قابلیت ایجاد لینک وجود نداشته باشد، محتوای بد و خوب ، معنایی ندارد. اگر افراد نتوانند لینک مورد نظر خود را بیابند در نتیجه ترافیکی هم برای سایت به وجود نخواهد آمد. تکنیک‌های متعددی برای ایجاد لینک در یک محتوا موجود می‌باشد که در مطالب بعدی به آنها بیشتر خواهیم پرداخت.

اهداف کلی سئو

به طور کلی سئو باعث رتبه بندی هرچه بهتر سایت در نتایج موتورهای جستجوگر شده و ترافیک سایت را افزایش می‌دهد. در حقیقت می‌توان سئو را ارزانترین راه تبلیغات در نظر گرفت که در برندینگ و توسعه تجارت شما نقشی حیاتی خواهد داشت.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع