سایت مپ چیست و چگونه ساخته میشود؟

1,049

سایت مپ چیست و چگونه ساخته میشود؟

 در این مقاله قصد داریم در خصوص اینکه سایت مپ چیست و چگونه ساخته میشود؟ صحبت کنیم. نقشه سایت XML یا sitemap به واقع یک فایل متنی است حاوی تمام آدرس‌های موجود در سایت شما که قادر است اطلاعات متای هر آدرس از سایت را شامل شود.این نقشه ربات موتورهای جستجو مانند گوگل را راهنمایی میکند تا صفحات سایت شما را  شناسایی و از ایجاد صفحات جدید و تغییرات در صفحات قدیمی شما مطلع شود.اما همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که هیچ تضمینی نیست که با ساخت این نقشه صفحات شما بهتر شناسایی شوند، اما با sitemap  شانس بیشتری در عرصه  رقابت خواهید داشت.اگر با این نقشه و چگونگی تهیه ی نقشه سایت XML  آشنایی ندارید  پیشنهاد میکنم مقاله سایت مپ چیست و چگونه ساخته میشود؟  را حتما مطالعه کنید.

مراحل ساخت سایت مپ :

۱- ابتدا یک فایل متنی را توسط notepad یا هر ویرایشگر متن دیگری که مد نظر دارید ایجاد  و نام آن را sitemap.xml بگذارید .

۲- در این مرحله باید به موتور جستجو بگوییم که نحوه کد گذاری سایت مپ چگونه است،می توانید تکه کد زیر را به فایل اضافه کنید:

<?xml version=”۱٫۰″ encoding=”UTF-8″?>
<urlset xmlns=”http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9″>
</urlset>

۳- سپس باید کلیه URL های مربوط را اضافه کنیم. ما این کار را باید قبل از بسته شدن تگ urlset انجام دهیم. در زیر یک نمونه از ثبت URL را می توانید مشاهده نمائید.

<url>
<loc>http://www.sepandweb.com/</loc>
<lastmod>2012-12-12</lastmod>
<changefreq>daily</changefreq>
<priority>1</priority>
</url>

۴- در این مرحله باید نقشه ی خود را در وب سایت خود آپلود کنید. این فایل حتما باید در دایرکتوری ریشه یا root وب سایت شما بارگذاری شود. یعنی بعد از آپلود می بایست از طریق این آدرس قابل دسترس باشد:

http://www.yoursite.com/sitemap.xml

در مقالات بعدی موارد دیگری از سایت مپ که لازم است به آنها پرداخته شود قرارداده می شود.امیدواریم این مقاله مورد استفاده ی شما کاربران عزیز قرارگرفته باشد.

شرکت طراحی سایت سپند وب آماده هرگونه خدمات رسانی در حوزه طراحی سایت، طراحی پورتال، طراحی سامانه های تحت وب، سئو، امور سئو و رسیدن به صفحه اول گوگل و … می باشد.

2 نظرات
  1. احمد مهری می گوید

    مطالبتون خلاصه هستش و بسیار کارایی داره ممنونم بابت پست هاتون.

    1. کیانوش حمیدی می گوید

      ممنون. موفق باشید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راز طلایی سئو 

با دانلود این کتاب موارد زیر را فرا می گیرید 
افزایش آسان ترافیک وبسایت 
نکاتی مهی در سئو که دیگران نمی دانند 
بهبود کلی رتبه همه صفحات سایت شما 
close-link