معرفی گوگل ادوردز

0

معرفی گوگل ادوردز

 

گوگل ادوردز چیست؟ ( معرفی گوگل ادوردز )

 

معرفی گوگل ادوردز

گوگل ادوردز سرویس تبلیغات آنلاین شرکت گوگل است!!

این برنامه به شما امکان می‌دهد تا تبلیغات خود را در صفحات جست‌وجوی گوگل قرار دهید و به ازای کلمات کلیدی خاص، مخاطبان خاص خود که مشتریان بالقوه شما هستند را از سرویس و یا محصول خود مطلع کنید.

از دیگر امتیازات این نوع بازاریابی و تبلیغات، پرداخت بر اساس نتیجه است. به این صورت که اگر کاربری بر روی لینک تبلیغ شما کلیک کند، از سایت شما بازدید کند، ویدئوی تبلیغاتی شما را ببیند و یا با شما تماس بگیرد، آنگاه تبلیغ شما در گوگل نتیجه‌بخش بوده و شما ملزم به پرداخت هستید.

شما در سرویس‌های تبلیغاتی گوگل می‌توانید با انتخاب روش خاص تبلیغاتی خود، مخاطبان خاصی را هدف خود قرار دهید. روش‌های تبلیغات می‌تواند شامل قرار دادن ویدئو در یوتیوب (You Tube)، قرار دادن تبلیغات گرافیکی بنری، تبلیغات درون برنامه‌ای برای اپلیکیشن های موبایل و یا یک متن ساده در صفحه نتیجه جست‌وجو در گوگل باشد. در کالج تپسل بیشتر بخوانید.

تحقیقات انجام شده نشان داده است که 87 درصد از کاربران صفحات بعدی جستجو را بررسی نمی‌کنند. علاوه بر این هر چقدر تبلیغ شما جایگاه بالاتری داشته باشد بازدیدکنندگان بیشتری به خود جذب می کند و کاربران بیشتر از سایر تبلیغ ها بر روی آن کلیک می کنند.

ساختار حساب‌های گوگل ادوردز

ساختار مناسب اکانت گوگل ادوردز مزایای زیادی برای شما خواهد داشت. ازجمله این مزایا می‌توان از ترافیک و کلیک مرتبط‌تر، نمره کیفیت بالاتر (هزینه به ازای کلیک کمتر)، بهینه‌سازی و نگهداری آسان‌تر اکانت نام برد.

تصویر زیر به شما انواع ساختار اکانت در گوگل ادوردز را نشان می‌دهد. در کالج تپسل بیشتر بخوانید

ساختار حساب‌های گوگل ادوردز

بالاترین سطح اکانت های گوگل ادوردز، اکانتی است که تبلیغ‌کننده‌ها می‌توانند اطلاعات صورت‌حساب (billing) و زمان محلی (time zone) را برای هر کمپین تنظیم کنند. هر اکانت دارای کمپین‌هایی با تبلیغات متفاوت است.

گروه‌های تبلیغاتی متفاوت می‌توانند شامل شاخص‌های متفاوتی مانند کلمه کلیدی (keyword)، نوع مخاطبین، علاقه‌مندی‌ها و … باشد.

به‌سادگی با حساب گوگل و واردکردن جیمیل خود می‌توانید در گوگل ادوردز اکانت بسازید. اما نکته مهم این است که نمی‌توانید از جیمیلی که در گوگل ادوردز استفاده می‌کنید، برای ساخت اکانت در محصولات دیگر گوگل استفاده کنید. در ابتدای ساخت اکانت باید تنظیمات زمان محلی (time zone) و نحوه پرداخت‌های خود (billing details) را مشخص کنید. توجه داشته باشید که پس از تمام شدن مراحل ساخت اکانت دیگر نمی‌توانید زمان محلی خود را تغییر دهید، ولی امکان تغییر نحوه پرداخت فراهم خواهد بود.

پرداخت و شارژ حساب گوگل ادوردز نیز با کارت اعتباری انجام می‌شود. برای شارژ حساب خود در ایران می‌توانید از مستر/ویزا کارت استفاده کنید. در کالج تپسل بیشتر بخوانید.

چرا باید از گوگل ادوردز استفاده کنیم؟

واضح است که تفاوتی بین نوع بازدیدکنندگان در سایت وجود دارد. بازدید کنندگانی که ممکن است سایت را در نتایج طبیعی گوگل پیدا کرده باشند رفتار متفاوتی با بازدید کنندگانی که از طریق گوگل ادوردز وارد سایت شده اند خواهند داشت. دلیل این امر بسیار ساده است. ترافیکی که از طریق جستجو و گشت و گذار به عبارتی سئو به دست آمده باشد، مربوط به بازدید کنندگانی است که اغلب به دنبال اطلاعات هستند. این در حالیست که بازدید کنندگان تبلیغات پولی به خوبی می دانند که بر روی تبلیغ کلیک می کنند و به دنبال خرید محصول یا خدمات موردنیاز خود هستند. بنابراین شما به میلیون ها بازدیدکننده مروری (از طریق نتایج طبیعی) نیاز ندارید. در عوض به بازدیدکنندگان خاص و هدفمندی نیاز دارید که از طریق ادوردز وارد سایت شده اند.

گوگل ادوردز چگونه کار می‌کند؟

 

قبل از شروع کار با گوگل ادوردز و انتخاب اولین کمپین بهتر است با انواع Audience targeting (هدف‌گذاری مخاطبین) آشنا شوید تا بهتر نحوه کار گوگل ادوردز را درک کنید. در کالج تپسل بیشتر بخوانید.

 

موتور جست‌وجوی گوگل و هدف گذاری بر اساس کلمات کلیدی

 

اگر کلمه iphone 8 plus را در گوگل جست‌وجو کنید. صفحه‌ای مشابه صفحه زیر خواهید دید. همین‌طور که می‌بینید در صفحه نتیجه جست‌وجو تعدادی آگهی بالای نتایج جست‌وجو آورده می‌شود. به این آگهی‌ها اصطلاحاً paid search و به نتایج معمول که در زیر آن می‌آید organic search می‌گویند.

موتور جست‌وجوی گوگل و هدف گذاری بر اساس کلمات کلیدی

نکته مهمی که در اینجا مطرح است قرار دادن کلمات کلیدی مرتبط در کمپین خود است.

به این صورت که کلمات کلیدی خاصی را با شناختی که نسبت مشتریان خود دارید، انتخاب می‌کنید تا در صورت جست‌وجوی آن کلمات و یا کلمات مشابه، تبلیغ شما در بالای نتیجه جست‌وجو نمایش داده شود. می‌توانید از ابزار دیگر گوگل برای کلمات کلیدی یعنی گوگل پلنر (google planner) نیز استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع