تست

0

 

متاورس و هوش مصنوعی

متاورس و هوش مصنوعی : تعداد کمی از مردم متوجه می شوند که هوش مصنوعی با چه سرعتی در حال پیشرفت است. بیایید نگاهی به رشد تصاعدی ترانسفورماتورهای یادگیری عمیق بیندازیم ، نوعی شبکه عصبی که به ماشین‌ ها اجازه می‌ دهد با زبان طبیعی کار کنند:

ترانسفورماتور اصلی ژنراتیو از پیش آموزش دیده (GPT) با 110 میلیون پارامتر کار می کرد. جدیدترین ترانسفورماتور مغز گوگل بیش از 1 تریلیون پارامتر را انجام می دهد. انتظار می رود که GPT-4 حتی بیشتر داشته باشد. این افزایش خیره کننده در اندازه این شبکه های عصبی در یک دوره زمانی نسبتاً کوتاه است.

قبل از ایجاد این شبکه‌ های عصبی پیشرفته ، هوش مصنوعی پیشرفت‌ های چشمگیری داشته است: تشخیص صدا در الکسا ، بینایی ماشین (مانند استفاده در سیستم‌ های رانندگی خودکار در تسلا ، یا تشخیص تصویر گوگل) یا الگوریتم‌ هایی که به نظر می‌ رسد چیزهایی را نشان می‌ دهند.

بیایید با بررسی برخی از کاربردهای جالب‌ تر هوش مصنوعی در متاورس شروع کنیم.

داستان سرایی ماشینی

اگر بعد از خواندن این مقاله کار دیگری انجام ندادید ، AI Dungeon را امتحان کنید. این به شما نشان می دهد که وقتی یک Dungeon Master خودکار با GPT-3 بسازید چه اتفاقی می افتد:

یک دسته کامل از بازی‌ ها ، بازی‌ های سرکش درباره سیاه چال‌ های تولید شده توسط رایانه برای کاوش است. چه اتفاقی می‌ افتد وقتی شبکه‌ های عصبی مانند شبکه‌ ای که AI Dungeon را تامین می‌ کند ، امکان داشتن تعداد بی‌ نهایت ماموریت‌ ها ، شخصیت‌ ها و داستان‌ های جالب‌ تر را فراهم می‌ کند؟

 

هوش مصنوعی به عنوان شریک خلاق

چه زمانی یک هوش مصنوعی با داستان سرایی ظریف و بافتی یک انسان مطابقت خواهد داشت؟

برخی از مردم می گویند هرگز این اتفاق نمی افتد. من فکر می‌ کنم این یک تفکر آرزویی است. دلیلی وجود ندارد که باور کنیم ماشین‌ ها نمی‌ توانند با ما برابری کنند یا حتی از ما پیشی بگیرند. اما در این بین ، هوش مصنوعی می تواند یک شریک خلاق قدرتمند باشد.

این در حال حاضر اتفاق می افتد. به عنوان مثال ، هوش مصنوعی Promethean یک شریک خلاق با گفتار برای فضاهای سه بعدی است.

این منجر به یک چرخه تکراری می‌ شود که در آن طراح آنچه را که می‌ خواهد توصیف می‌ کند ، بهترین «ایده‌ها» را انتخاب می‌ کند و به تجربه‌ ای که می‌ خواهد ویرایش می‌ کند. شما می توانید تصور کنید که همان چیزی که در موسیقی ، هنر ، داستان سرایی و جهان سازی اعمال می شود.

شخصیت های نسل بعدی هوش مصنوعی

پروژه MetaHumans اپیک ، که به تازگی در آوریل 2021 وارد دسترسی اولیه شده است ، با هدف کاهش زمان ایجاد شخصیت‌ های فوتورئالیستی از ماه‌ ها به چند دقیقه انجام می‌ شود. فراتر از شکل شخصیت ، آن ها را با حرکات و بازی های واقع گرایانه نیز زنده می کند:

Wizard Engine، محصولی که توسط Fable ساخته شده است ، بیشتر بر جنبه‌ های داستانی تعاملی ، احساسی و ارتباطی تجربه تمرکز دارد. پس از تماشای این مکالمه مبتنی بر GPT-3 با یک شخصیت مجازی به نام لوسی ، می‌ توانید تصور کنید که چگونه آینده شخصیت‌ های غیربازیکن (NPC) را تغییر می‌ دهد.

 

حتی یک شرکت (آرتیست های معتبر) وجود دارد که نوازندگان مجازی ایجاد می کند که موسیقی مولد را اجرا می کنند.

بهینه سازی رابط

رایانه‌ ها در تشخیص ژست‌ ها بهتر می‌ شوند ، که ما را قادر می‌ سازد به طور طبیعی با رایانه‌ ها تعامل داشته باشیم و در نهایت احساسات و زبان بدن را تفسیر و درک کنیم.

ردیابی چشم یکی دیگر از جنبه‌ های مهم رابط همه جانبه برای واقعیت مجازی است: گیرنده‌ های نوری در چشم شما در ناحیه‌ ای به نام fovea متراکم‌  هستند جایی که بالاترین وضوح درک شما وجود دارد و هر چیز دیگری دید محیطی شماست. واقعیت مجازی باید بهترین اطلاعات را در جایی که چشم شما متمرکز است ارائه دهد. از هوش مصنوعی برای پیش‌ بینی اینکه چشم شما به کجا نگاه می‌ کند ، حتی با پلک زدن ، استفاده می‌ شود تا بهترین رندر را از قبل آماده کنید. این برای ارائه همه‌ جانبه‌ ترین تجربه مهم است و برای فناوری‌ های نسل بعدی مانند میدان‌ های نور هولوگرافیک که نیاز به افزایش تصاعدی در پردازش گرافیکی دارند ، مهم است.

رابط نهایی ممکن است یک رابط عصبی باشد: اگر چنین باشد ، هوش مصنوعی آن را ممکن می‌ سازد. مغز هر کس متفاوت است ، بنابراین نقش هوش مصنوعی این است که از منحصر به فرد بودن هر فرد یاد بگیرد و با آن سازگار شود. محققان دستگاه Neuralink را برای خواندن ذهن میمون آموزش داده اند که با استفاده از هوش مصنوعی برای یادگیری و تفسیر داده های دریافتی از سخت افزار کاشته شده در مغز میمون انجام می شود.

 

هوش مصنوعی برای طراحی تراشه

طراحی تراشه‌ ها با قدرت محاسباتی مورد نیاز برای پشتیبانی از تقاضای فزاینده متاورس سخت‌ تر و سخت‌ تر می‌ شود. هوش مصنوعی به حل آن نیز کمک خواهد کرد.

به طور مشابه ، هوش مصنوعی به بهینه سازی تولید ، مسیریابی شبکه ، امنیت ، علم مواد و بسیاری از حوزه های دیگر ضروری برای ساختن آینده کمک خواهد کرد.

بعدی : آمیختگی زبان و بینش

Ilya Sutskever ، دانشمند ارشد  OpenAI  در مورد مرحله بعدی GPT چنین گفت:

در سال ۲۰۲۱ ، مدل های زبانی شروع به آگاهی از دنیای بصری خواهند کرد. متن به تنهایی می تواند اطلاعات زیادی در مورد جهان بیان کند ، اما ناقص است. زیرا ما در یک دنیای بصری نیز زندگی می کنیم. نسل بعدی مدل‌ ها قادر به ویرایش و تولید تصاویر در پاسخ به ورودی متن خواهند بود و امیدواریم به دلیل تصاویر زیادی که دیده‌ اند ، متن را بهتر درک کنند.

فضای بصری حاوی اطلاعات پیچیده‌ای است که می‌ تواند نحوه ایجاد کلمات و روایت‌ ها را نشان دهد. این امر منجر به داستان‌ گویی واقعی‌ تر هوش مصنوعی ، مشارکت خلاقانه و درک ماشینی می‌ شود. پتانسیل برای کاربرد در متاورس ، حیرت انگیز است.

همانطور که به سمت آینده ای با افزایش تصاعدی بیشتر در تعداد پارامترهای یادگیری ماشینی پیش می رویم ، چه برنامه های اضافی شما را هیجان زده می کند؟ نظرات خود را در نظرات به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع